Araç Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Aracınızın koltuğu kirlenmeden en çok etkilenen parçalardan birisidir.Aracınıza yıl içerisinde yüzlerce kez binilmektedir. Aracımıza kirin bulaşması muhtemeldir.

Kirlenen araç koltuklarımızı nasıl temizleyeceğiz.Aracımızın koltuğunu temizlerken kesinlikle çamaşır suyu kullanmamalıyız.Eğer çamaşır suyu gibi ağır bir kimyasal kullanırsanız koltuklarınızın rengini açabilir.

Aracınızın koltuklarını sildikten sonra ikinci yapacağınız önemli bir şeyde koltuklarınızın üzerinde kalan fazla suyu vakumlu bir süpürge ile çekmenizdir.Halı yıkama süpürgesini tercih edebilirsiniz.

Diğer dikkat edeceğiniz husus ise aracınızın koltuklarını güneşli havalarda silin ve aracınızın camını açık bırakın.Koltuklarınızı ıslak bırakmayın yoksa küflenme yapar.

Araba koltuklarınızı temizlenmeden önce bütün koltuklarınızın üzerindeki pislikleri iyice alın.Koltuklarınız için özel satılan koltuklarınıza zarar vermeyen losyonlardan alın.Özel losyonlar için maddi gücünüz yok ise halı şampuanı ile temizleyebilirsiniz.

Koltuklarınızı özel losyonla veya halı şampuanı ile iyice sildikten sonra bol köpürtün köpük tam kurumadan halı yıkama makinası ile vakumla ile çekin.Daha koltuklarınızı kuru bir bezle silin ve aracınızı iyice havalandırın.Artık araç koltuklarınız kullanıma hazır.

Araç Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön